פעילות בקהילה
 

 

הפעילות בקהילה היא חלק בלתי נפרד מהעשייה החינוכית בישיבה. התלמידים פועלים במספר רחב של תחומים ומוציאים את התורה הגדולה הנלמדת בבית המדרש לידי מעשה ברחבי העיר.

הישיבה רואה את עצמה כחלק בלתי נפרד מהקהילה בעכו, מתואמת עם העירייה ומחלקותיה, והיא ושותפה אסטרטגית בכל התחומי העשייה הקהילתיים:

חינוך

הישיבה מפעילה פעילות שנתית לחיזוק שרשי ישראל בבתי הספר ברחבי העיר, מאמצת את בית ביה"ס המקיף אמי"ת, מארגנת העברת שעורי ערב ופעילות עם נוער אחרי הצהריים.

 
לימוד בחברותא עם תלמידי בית הספר אמי"ת
 
העברת שיעורים בבתי ספר


רווחה 
 

תלמידי הישיבה מתנדבים בארגון חסד המחלק מזון למשפחות נזקקות, במועדוניות לילדים במצוקה ופועלים עם ילדים ונוער במסגרת חונכויות אישיות - בתיאום עם העובדים הסוציאליים. הישיבה מארגנת פעילות שבועית עם ילדים מוגבלים בשיתוף המועדון הימי בעכו, מתן עזרה בשעורי בית לילדים מתקשים,  אימוץ ניצולי שואה, תמיכה בילדים שהוריהם נפגעו במלחמת לבנון השניה.

 
חונכויות אישיות

 
אימוץ ניצולי שואה


תרבות

הישיבה מפיקה אירועים עירוניים בעלי אופי של אחדות וקרוב לבבות סביב חגי ישראל: תפילות ציבוריות בראש השנה ויוה"כ, תערוכת סוכות, מסיבת חנוכה עם אוכלוסיות חלשות, סדר ט"ו בשבט עירוני, חלוקת משלוח מנות בכל רחבי העיר למשפחות רווחה.

 
מסיבה חנוכה עם בעלי מוגבלויות
 סדר ט"ו בשבט ציבורי,  בהשתתפות ראש העיר מר שמעון לנקרי,
 ורב העיר הרב יוסף ישר שליט"א


זהות יהודית

בשנת תשס"ו הקימה הישיבה את מדרשת הגליל המערבי. המדרשה מפעילה את ה"מסלול היהודי בעכו" דרכו נחשפו אלפי תלמידים וקבוצות לקסמה של עכו היהודית דרך פעילות של המדרשה. המדרשה מכשירה מדריכים ומפעילה סמינריונים לערכי המורשת היהודית ברחבי הגליל.

 

סיור של המדרשה בעיר העתיקה של עכו


קהילה

הישיבה פועלת לזוגות ומשפחות צעירות להתיישב בעיר. סביב הישיבה מתפתחת קהילה איכותית דינאמית ואכפתית המהווה חלק משמעותי בקהילה הכללית בעכו.

 

ישיבת ההסדר עכו, אריה דושינצקי 1 עכו.
טלפון: 04-9913831/04-9913212 פקס: 04-9912211
yakko.email@gmail.com

כיפה - יהדות, שאל את הרב, מתכונים