שיעורים קוליים
 


שיחת מוסר - כיבוד הורים (ראש הישיבה - הרב יוסי שטרן) 
לקראת יום-כיפור שיחה לחיזוק העבודה על כיבוד הורים

השפעת ההתמדה בתורה על האדם (ראש הישיבה, הרב יוסי שטרן) 
ההתמדה בלימוד התורה יוצרת חיבור מיוחד של האדם לבוראו. האדם מגלה את הסנה הבוער שבתוכו, ומתחבר בצורה מעמיקה אל נקודת היסוד האלוקית שבליבו פנימה.

מבנה תפילת שמונה עשרה (הרב מיכאל אדרעי) 
מרכז התפילה היא תפילת שמונה עשרה. הבנת המבנה המיוחד שלה וחלקיה השונים מסייעים להבנת משמעות התפילה ולחיזוק הכוונה בתפילה.

יחסם של גדולי התורה לחילונים (הרב דוד הלל וינר) 
המרקם החברתי במדינת ישראל מחייב מערכת יחסים הדוקה בין הציבור החילוני והציבור הדתי. עיון בהיסטוריה של מערכת יחסים זו מלמד על מספר גישות בקרב גדולי התורה בעולם הציוני דתי בנושא זה.

שמיעת קול ה´ דרך התורה (ראש הישיבה, הרב יוסי שטרן) 
חג מתן תורה הוא הזמן המתאים לבירור משמעותו הפנימית של העיסוק בתורה. עיון בהסבר הרב קוק במספר מקומות לביטוי ´נעשה ונשמע´ מלמדת המשמעויות השונות של הגילוי האלוקי שבתורה.

משמעותם של ימי ספירת העומר (הרב מיכאל אדרעי) 
ימי ספירת העומר הם כיום ימים של אבלות. עיון במקורות מצוות ספירת העומר מלמד על מהותם הפנימית של ימים אלו כימים טובים, על הסיבה להפיכתם לימי אבל בימינו.

יציאת מצרים בכתבי ר´ צדוק (הרב מיכאל אדרעי) 
יציאת מצרים היא מהנושאים המרכזיים בתורתו של ר´ צדוק הכהן מלובלין, והוא עוסק בה במקומות שונים. היציאה לחירות מקבלת משמעות ייחודית בכתביו, כאשר הוא משייכה להתמודדות האדם עם תאוותיו ועם מידת הגאווה.

גישות בלימוד תנ"ך ואמונה (הרב דוד הלל וינר) 
עולם התורה בימינו מכיל גישות שונות בלימוד התנ"ך והאמונה. מקור הגישות השונות בתהליך ההיסטורי של התפתחות עולם התורה בימינו, והבנתו תבאר את ההבדלים היסודיים בין הגישות השונות.

קדושת ערים המוקפות חומה (הרב מיכאל אדרעי) 
דין ערים מוקפות חומה שייך במספר קטגוריות בהלכה מלבד פורים. עיון בהופעות השונות של דין זה מלמד על מהותן וקדושתן העצמית והמיוחדת של הערים המוקפות חומה.

העמוד הבא-->


 

ישיבת ההסדר עכו, אריה דושינצקי 1 עכו.
טלפון: 04-9913831/04-9913212 פקס: 04-9912211
yakko.email@gmail.com

כיפה - יהדות, שאל את הרב, מתכונים